Moc drzew

Choć ludy pogańskie wierzyły w moc drzew, rzek i nieba, to w dzisiejszej nauce niektóre z tych wierzeń mają potwierdzenie. Przyroda wpływa przecież na nasze sampoczucie i zdrowie.

Okazuje się, że drzewa również mogą być pomocne przy odzyskiwaniu sił, równowagi i kojeniu nerwów. Każde z nich pachnie inaczej, szumi inaczej, daje inny cień. Odpoczynek na łonie przyrody zawsze przynosi pozytywne skutki. Szczególnie dobrze działa na skołatane nerwy.
Jest wręcz pożądane, by niektóre drzewa rosły w pobiżu naszego domu lub by odpoczywać pod ich cieniem.

Dla osób nerwowych poleca się sąsiedztwo wierzby, bo łagodzi stany depresyjne, natomiast osika może pogłębiać rozdrażnienie i nerwowość.

Inne drzewa też mają wpływ na nasz stan ducha i zdrowie fizyczne.

Dodadzą energii: akacja, jodła, modrzew, świerk, kasztan, brzoza, morwa, orzech

Przed żyłami wodnymi ostrzegają dęby - rosną na ich skrzyżowaniach, tym samym minimalizując ich negatywny wpływ na człowieka

Drzewa świerkowe najlepiej oczyszczają powietrze ze spalin i wszelkich metali ciężkich. Dobrze więc sadzić je przy ulicach i spacerować wokół nich, gdy chcemy się dotlenić.

Jałowiec, sosna, brzoza, lipa - dodają odporności, walczą z rozdrażnieniem, apatią, buk poprawi koncentrację i krążenie, kasztanowiec kłopoty ze snem, a także probemy reumatyczne.

Sosna udrożni i poprawi stan górnych dróg oddechowych.

Brzoza, kasztanowiec dodadzą sił witalnych

Wypoczynek wśród drzew owocowych dobrze wpłynie na naszą kondycję.

Działanie niektórych drzew jest także negatywne. Na razie nie wiadomo dlaczego tak się dzieje, ale lepiej unikać dzikiego wina, które ma zły wpływ na psychikę, a także czarnego bzu, jaworów, jesionów, orzechów, wiązów.

Wiedza na temat wpływu drzew na nasze samopoczucie jest wynikiem analiz i badań dokonanych przez energoterapeutów. Drzewa wytwarzają pola energomagnetyczne, dzięki czemu neutralizują wpływ negatywnych pierwiastków czy innych pól i wytwarzają własne, które mogą nam pomóc w funkcjonowaniu lub wpłynąć na nas negatywnie. Ich obecność w naszym życiu okazuje się bardzo ważna. Dostarczają nie tylko tlenu i oczyszczają powietrze, ale też wspomagają leczenie, poprawiają samopoczucie, odprężają i uspokajają.


Fotosy pochodzą z:
public domain,http://pl.wikipedia.org